Epsomská sůl

18.09.2017 10:22

Epsomská sůl je velice oblíbená a tradičně se užívá pro vnitřní i  vnější detoxikaci. Uvádíme zde příklad použití pro očistnou jaterní  kúru:


Budete potřebovat 60g epsomské soli, 180ml  šťávy z grepu (dva kusy), 120ml extra panenského olivového oleje a vodu. Očistnou kúru je vhodné naplánovat na víkend, nebo jiné vhodné dny. Den před očistou vynechte maso a smažené, jezte hodně ovoce, hodně pijte  vodu, nebo džusy.
První den kúry vynechte pevnou stravu a pouze  dbejte na dostatečný příjem tekutin, nejllépe vody. Odpoledne již pouze  vodu. Nachystejte si 3/4 litru vody, přidejte 60g epsomské soli a  míchejte do rozpuštění.
Dále postupujte podle níže  uvedeného rozpisu. Časy jsou pouze orientační:
18:00 - Odlijte si první dávku roztoku epsomské soli - 180ml a vypijte. Mějte na paměti, že se mohou dostavit projímavé účinky!
20:00  - Odlijte si druhou dávku epsomské soli - 180 ml  a vypijte. Měly by se dostavit projímavé účinky.

21:30 - Do láhve s víčkem nalijte 180ml  grepové šťávy a 120ml olivového oleje. Uzavřete a několik minut  protřepejte, aby se tyto tekutiny rozdílné hustoty spojily.
22:00 -  Vypijte tuto směs oleje a šťávy. Při pití pokud možno stůjte a dávku  vypijte najednou, nejdéle do 5 minut. Poté si jděte ihned lehnout a  nejméně 20 minut vydržte v lehu na zádech aniž byste se hýbali. Je  nutné udržet v teple oblast břicha ideálně za pomoci elektrické dečky,  nebo termoláhve.
Druhý den vypijte ráno třetí dávku roztoku epsomské  soli (opět 180ml) a přibližně po dvou hodinách čtvrtou - poslední dávku  roztoku. Opět mějte na paměti projímavé účinky roztoku! Po dalších dvou  hodinách začněte znovu přijímat nejprve tekutou stravu, ovocné šťávy a  odpoledne přejděte postupně na běžnou lehkou stravu.
Očistu neprovádějte, pokud jste oslabení, nebo nemocní!


Koupel v epsomské soli uvolňuje nervový systém, léčí kožní problémy, utišuje  bolest zad a končetin, uvolňuje svalové napětí a pomáhá tělo zbavovat  škodlivých látek. Pomáhá lepšímu a klidnějšímu spánku. Prospěšná je i  při srdečních problémech, snižuje nepravidelný srdeční rytmus, brání  kornatění tepen, snižuje krevní sraženiny a krevní tlak.


Pro uvolňující koupel stačí jeden sáček po 200g soli.


Pro detoxikační koupel je třeba dva sáčky po 200g soli.


Složení:

Síran hořečnatý heptahydrát MgSO4 x 7H2O
Vyhledávání

Kontakt

Čaje Řipská Řipská 16
Praha 3 - Vinohrady
733 164 194