Lymská borelióza

22.04.2016 15:58

Doplněk z bylin jako pomoc při detoxikaci a s protiparazitálními účinky           Doplněk z bylin jako pomoc při detoxikaci s protiparazitálními účinky

Poslední dobou mi do obchůdku přichází zákazníci, kteří prodělali infekční onemocnění zvané lymská borelióza. Způsobují to bakterie, kde jejím přenašečem je klíšťě, ale i komáři nebo jiný hmyz. Pravděpodobnost přenosu infekce je přímo úměrná délce sání krve. Hlavním prvotním příznakem této nemoci je červená skvna v místě zakousnutí klíštěte. Tento jev vzniká cca u 50% nemocných během pár hodin, ale i týdnů. U spoustu zákazníků se však tato skvrna neobjevila, ale projevilo se to p...ozději bolestí hlavy, kloubů a svalů, celková únava, mírná teplota, ale i neurologické problémy (bolesti šíje, mravenčení aj.). Následkem dlouhodobého působení na nervovou soustavu vznikají bolestivé neuropatie, poruchy soustředění. Postihnutý může být i pohybový aparát - bolest páteře, kloubů, ztuhlost, otoky. Borelióza může být i původce dalších vážných zranění, jako je chronický únavový syndrom nebo roztroušená skleróza.
Léčbu je potřeba zahájit co nejdříve, protože pokud onemocnění není odhaleno může přejít do chronické formy. Klasická léčba se realizuje antibiotiky, ale ty nelze brát dlouhodobě. Z tohoto důvodu je možná a účinná pomoc v bylinných prostředcích, zvláště gemmoterapeutikách. Hlavní nosnou tinkturou je topol, k ní se mohou přidat další jako je jalovec, černý rybíz-réva-borovice, jalovec. Kúra překonává následky a regeneruje rekonvalescenci po prodělané borelióze. Doporučuji tedy provést tuto první kůru, dva týdny pauzu a následně druhou pokračovací kúru. Závěrem: je třeba napravit co nemoc způsobila a úměrně dle doby, kdy nemoc působila také trvá regenerace celého organismu. Bylinky léčí, ale je třeba trpělivost a víru. Výhody tinktur: léčbu lze aplikovat v jakémkoliv stádiu nemoci, je bez vedlejších účinků. V případě jakýkoliv dotazů týkající se léčby, podávání tinktur, neváhejte napište, zavolejte.
(část informací  jsou čerpány z knihy Byliny léčí, Mgr. Jarmila Podhorná)

Vyhledávání

Kontakt

Čaje Řipská Řipská 16
Praha 3 - Vinohrady
733 164 194